Popis užívání teplovodního krbu

Teplovodní krby skloubí vlastně dokonale dvě věci: pocity a emoce z pohledu na oheň s užitnými vlastnostmi a funkcí. Díky teplovodním výrobkům ušetříte velké náklady na vytápění z pohodlí Vašeho obývacího pokoje a k tomu si užíváte pohody u krásného hoření. Moderní teplovodní krby jsou opatřeny velkým pohledovým sklem a nabízí tak úžasný pohled do plamenů. V čem ale vynikají nejvíce? V tom, že pokud máte správně instalovaný teplovodní krb s akumulační nádrží, dokážete až 80% tepelné energie uložit právě do akumulační nádrže a odebírat ji přesně kdy potřebujete. Je to vlastně jediná technologie v kamnářském oboru, která nabízí takový komfort regulování a ovládání vytvořené energie.

Energii z nádrže je možné využít nejen pro vytápění radiátory či podlahovým vytápěním, ale také pro ohřev teplé vody pro běžné používání.

Dalším kouzlem teplovodního krbu je, že si umím určit objem akumulace (velikostí akumulační nádrže) a okamžitý výkon zdroje tepelné energie (krbové vložky). Různými kombinacemi těchto zařízení mohu vytvořit topný systém, v němž budu topit jednou za 24 hodin třeba jen pár hodin denně a pokryji kompletní tepelné ztráty domu.

Máte zájem o teplovodní krb? Odešlete Vaši poptávku přes online formulář, nebo nás kontaktujte jinak.

Teplovodní krby

Teplovzdušné krby

Akumulační sálavé krby

Akumulační sálavá kamna