Popis užívání sálavých akumulačních kamen

Sálavé teplo, které produkují sálavá akumulační kamna, je velice podobné příjemnému slunečnímu záření. Je to stoprocentně zdravá, staletími prověřená forma vytápění přinášející uživateli vysoký komfort obsluhy. Běžný interval přikládání je totiž u kamen 12 hodin a palivo odhořívá více, než hodinu. Pokud jsou kamna opatřena dvířky s prosklení, přináší tak uživateli možnost pohledového ohně. Díky dvěma přiložením za 24 hodin je vlastně zajištěn konstantní přísun tepelné energie do objektu. Velkou výhodou akumulačních kamen je, že díky sálavému teplu nevzniká vrstvení do tepelných zón a teplota v místnosti je tak od podlahy po strop velice konstantní.

Vnitřní jádro akumulačních kamen

Vnitřním jádrem akumulačních kamen je ohniště s akumulačním tahovým systémem. Ohniště je speciálně vykonstruováno tak, aby bylo schopno vytvořit vysoké výstupní teploty spalin. Takové horké spaliny se poté nechávají projít tahovým systémem, který je vytvořen z akumulačního materiálu. Jeho délka, tloušťka stěn a tvar je nutné pro konkrétní stavbu a komín nadimenzovat. Pro toto dimenzování využíváme jak tradiční výpočtové metody, tak moderní softwary využívané v celé Evropě.

Tahový systém je dimenzován takovým způsobem, aby spaliny po jeho opuštění vstupovali do komína dostatečně „studené“. Tímto předáním energie tahovému systému je dosaženo maximální účinnosti akumulačních kamen.

Máte zájem o akumulační kamna? Odešlete Vaši poptávku přes online formulář, nebo nás kontaktujte jinak.

Teplovodní krby

Teplovzdušné krby

Akumulační sálavé krby

Akumulační sálavá kamna